Kto się boi fluoru? Fluor na cenzurowanym? 


Dr hab. n. med. Anna Turska – Szybka

O skuteczności fluoru nie trzeba nikogo przekonywać. Ale czy na pewno? Dlaczego nie tylko w naszym społeczeństwie, ale nawet w środowisku stomatologicznym pojawiają się argumenty za i przeciw?

Odpowiedzi na wszystkie pytania o fluorze poparte najnowszymi badaniami znajdziemy w webinar.


ABY DOŁĄCZYĆ DO WEBINARU W DNIU 9.06.2021 NALEŻY NAJPIERW ZALOGOWAĆ SIĘ DO COLGATE TALKS (link: https://www.colgatetalks.com/pl/webinar/kto-sie-boi-fluoru-fluor-na-cenzurowanym/) A NASTĘPNIE PRZYCISNĄĆ PRZYCISK PONIŻEJ (Webinar odbywa się na platformie ZOOM, po naciśnięciu przycisku zostanie Pan/Pani przeniesiona na platformę ZOOM):

o zakończeniu tego webinaru:

  • uzyskasz pewną wiedzę na temat bezpiecznych zasad stosowania oraz dawkowania fluoru
  • nauczysz się rozpoznawać postaci fluorozy
  • dowiesz się, czy stosowanie preparatów zawierających fluor powoduje genotoksyczność neurotoksyczność, nefrotoksyczność i inne; 
  • dowiesz się dlaczego, nawet dentyści boja się fluoru i dlaczego? 


Opis wydarzenia

Choć próchnicy zębów można skutecznie zapobiegać, a istniejącą wyleczyć, choroba pozostaje problemem globalnym. Mamy wiedzę zarówno o próchnicy, jak i o fluorze. O skuteczności fluoru nie trzeba nikogo przekonywać. Ale czy na pewno? Dlaczego nie tylko w naszym społeczeństwie, ale nawet w środowisku stomatologicznym pojawiają się argumenty za i przeciw? Czy fluorkować zatem czy nie fluorkować? Jeśli tak, to czy każdemu, jak często, jakimi metodami i w jakiej dawce? Czy grozi nam zatrucie fluorem lub fluoroza? Czy stosowanie fluoru zaburzy procesy uczenia się i IQ, funkcjonowanie nerek, wątroby, tarczycy lub wpłynie na naszą zdolność rozrodczą?


Jakie odpowiedzi znajdziemy na te pytania w najnowszych badaniach naukowych opartych na Evidence Based Medicine/Dentistry?


Zapraszam na wykład!